KONST / Litografier / Färglitografi 15086580
nr 1508 6580
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Trosaån, ej signerad. Färglitografi, bildmått: 35x45 cm, yttermått inklusive ram: 52x62 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
måndag 12 december 2022
kl 20:52:47
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren